واحد فن‌آوری اطلاعات دانشگاه شهید بهشتی اقدام به ارایه خدمات میزبانی وب به اساتید محترم جهت ایجاد وبسایت شخصی نموده است. در این راستا وبسایت اساتید تحت دامنه facultymembers.sbu.ac.ir ایجاد می‌گردد. اساتید گرامی می‌توانند از این فضا جهت:

  •  طرح درس و یا ارائه فایلهای درسی مورد نیاز دانشجویان.
  •  درج و نشر سوابق کاری و پژوهشی خود.
  • معرفی آزمایشگاه‌ها و دانشجویان فعال و فارغ‌التحصیل.
  • انتشار مقالات و یافته‌های علمی
  • مشاهده شدن مطالب انتشار یافته توسط اساتید توسط دیگران با ایندکس مطالب منتشر شده در موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو.
  • ایجاد فضای ارتباط با استاد مبتنی بر فضای وب جهت همکاری با دیگر دانشمندان و دانش‌پژوهان.

میزبانی وبگاه اعضای هیات علمی به سه صورت ارائه می گردد:

۱- فضای خالی جهت بارگزاری فایل‌های طراحی شده توسط اساتید: اساتیدی که در دامنه‌های شخصی صفحات وب ایجاد کرده‌اند و یا می‌خواهند خودشان کدهای صفحات وبسایتشان را بنویسند، می‌توانند از این فضا استفاده کنند.

۲- وبسایت آماده با زبان پایه فارسی: در این حالت به اساتید فضای وب همراه با نصب مدیریت محتوای وردپرس فارسی جهت نشر مطالب ارایه می‌شود. مدیریت محتوای وردپرس فارسی با ایجاد محیطی ساده و کاربرپسند و در عین حال زیبا امکان نشر مطالب تحت وب و بدون نیاز به دانش فنی را می‌دهد. مدیریت محتوای وردپرس قابلیت دوزبانه شدن را داراست و در اینجا زبان اصلی و زبان بخش مدیریت سایت فارسی است.

۳- وبسایت آماده با زبان پایه انگلیسی: در این حالت به اساتید فضای وب همراه با نصب مدیریت محتوای وردپرس انگلیسی جهت نشر مطالب ارایه می‌شود. مدیریت محتوای وردپرس قابلیت دوزبانه شدن را داراست و در اینجا زبان اصلی و زبان بخش مدیریت سایت انگلیسی است.

در اینجا آموزش مقدماتی کار با مدیریت محتوای وردپرس ارائه گردیده است.

مشخصات سرور

وب سرور

apache+nginx

کنترل پنل

directadmin

تعداد ftp

۲

تعداد دیتابیس

۲

روند درخواست وبسایت شخصی:

برای اعضای هیأت علمی محترم تکمیل اطلاعات ایشان به دو زبان انگلیسی و فارسی درسیستم آموزشی دانشگاه (گلستان) الزامی میباشد. پس از تکمیل اطلاعات در سایت گلستان فرم زیر را به دقت تکمیل نموده و برای ما ارسال نمایید. پس از تکمیل فرم درخواست شما طی سه روز کاری بررسی شده و اطلاعات هاست برای شما ارسال می‌گردد. آدرس سایت اساتید بصورت facultymembers.sbu.ac.ir/username خواهد بود. در صورتی که در ارسال فرم مشکلی دارید با ما تماس بگیرید.

پس از فعال شدن سایت، اساتید گرامی می‌بایست در سیستم آموزشی گلستان آدرس سایت خود را همراه با عکس شخصی در بخش پروفایل ثبت نمایند.