واحد فن‌آوری اطلاعات دانشگاه شهید بهشتی اقدام به ارایه خدمات میزبانی وب به اساتید محترم جهت ایجاد وبسایت علمی- پژوهشی جهت ارائه دستاورد‌های پژوهشی و ایجاد بستر ارتباط موثر با مخاطبین خود نموده است. در این راستا وبسایت پژوهشی اساتید تحت دامنه .sbu.ac.ir ایجاد می‌گردد.

میزبانی وبگاه اعضای هیات علمی به سه صورت ارائه می گردد:

۱- فضای خالی جهت بارگزاری فایل‌های طراحی شده توسط اساتید: مناسب برای اساتیدی که توانمندی لازم جهت تولید صفحات وب را دارند و یا از CMS های تولید شده توسط شرکت‌های حوزه فناوری اطلاعات استفاده می‌نمایند.

۲- وبسایت آماده با زبان پایه فارسی: در این حالت به اساتید فضای وب همراه با نصب مدیریت محتوای وردپرس فارسی جهت نشر مطالب ارایه می‌شود. مدیریت محتوای وردپرس فارسی با ایجاد محیطی ساده و کاربرپسند و در عین حال زیبا امکان نشر مطالب تحت وب و بدون نیاز به دانش فنی را می‌دهد. مدیریت محتوای وردپرس قابلیت دوزبانه شدن را داراست و در اینجا زبان اصلی و زبان بخش مدیریت سایت فارسی است.

۳- وبسایت آماده با زبان پایه انگلیسی: در این حالت به اساتید فضای وب همراه با نصب مدیریت محتوای وردپرس انگلیسی جهت نشر مطالب ارایه می‌شود. مدیریت محتوای وردپرس قابلیت دوزبانه شدن را داراست و در اینجا زبان اصلی و زبان بخش مدیریت سایت انگلیسی است.

در اینجا آموزش مقدماتی کار با مدیریت محتوای وردپرس ارائه گردیده است.

مشخصات سرور

وب سرور

apache+nginx

کنترل پنل

directadmin

تعداد ftp

۲

تعداد دیتابیس

۲

روند درخواست وبسایت علمی-پژوهشی:

لطفا فرم زیر را به دقت تکمیل نمایید. در صورتی که پشتیبانی سایت توسط شخصی غیر از شما انجام می‌گیرید اطلاعات ایشان را به عنوان رابط در فرم وارد نمایید.

پس از تکمیل فرم زیر، درخواست شما طی سه روز کاری بررسی شده و اطلاعات هاست برای شما ارسال می‌گردد. در صورتی که در ارسال فرم مشکلی دارید با ما تماس بگیرید.